Check out the solutions to your problems here. Here you can find previously encountered and resolved issues.

If you're having trouble resolving your issue, please let us know. You will be informed about the solution as soon as possible.

Having a problem with our systems? You can get a quick solution by contacting us.

Some of your Questions:

Q. About FPanel

FPanel is a software developed to save time for system administrators. It is aimed to make the settings on the system in a safe environment and to minimize the margin of error.

Q. FPanel Installation

FPanel setup is very simple and consists of a few steps. You can read detailed installation instructions from the links below or contact our support team and request the installation process from us.First Setup StepsInstallations Setups from User Interface

Q. FPanel Interface

FPanel Interface is the same for all systems (Additional features may be available depending on Operating systems). Also different systems are gathered under a single structure and various settings are processed as a whole for you. 

Q. Linux

FPanel runs on the most used linux distro. These distros consist of Centos, Ubuntu and Debian and only current stable versions are supported.

Q. Windows

FPanel runs from the Windows Server family in 2016 and later versions, including the Core version.

Q. System Management

FPanel Sistem yönetimi oldukça basit ve anlaşılır tasarlanmıştır. Bir sistem yöneticisi tarafından ihtiyaç duyulan modüller geliştirilmeye öncelik verilmiştir ve geliştirilmeye devam etmektedir. Her yeni major versiyonda çeşitli modüller eklenerek tüm sistem yönetimi mümkün kılınacaktır.

Q. Client management

Client/Reseller yönetimi sistemin çeşitli amaçlarla kullanabileceğiniz alt kullanıcıları oluşturmak ve yetkilendirmeniz için dizayn edilmiştir. Yetkilendirmeleri ayarları ile kullanıcıların yönetimi tamamen sizin yönetiminizde olacaktır.

Q. Domain Management

Domain yönetimi ile hosting servisi vereceğiniz sitelerin kullanacağı kaynakları kolay bir şekilde tanımlayabilir ve yönetimlerini sağlayabilirsiniz. Bir domain yöneticisi sistem üzerinde sadece kendine tanımlanmış yetkiler ile hareket edebilir ve sitelerinin yönetimini gerçekleştirebilirler. Dilerseniz kaynak yönetimini dilediğiniz gibi daha sonra değiştirebilirsiniz. Bunun için herhangi bir özel ayar yapmanıza gerek yoktur.

Q. SQL Databases

Çeşitli amaçlarla kullanacağınız SQL yönetimi Fpanel aracılığı ile son derece kolay ve sorunsuzdur. Amaçlarınıza yönelik olarak sistem ayarlarını kolay bir şekilde tamamlayabilmeniz için sistem yönetimi bölümünde SQL sunucu ayarlarına ulaşabilir buradan ayarlarınızı gerekli açıklamalar aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

SQL yönetimini kaynak tanımlayarak domain yöneticilerine de aynı şekilde tanımlayabilir ve bu yöneticilerinde kendi yetkileri dahilinde kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

Q. HTTP Servers

İşletim sisteminizin türüne göre yapılandırabileceğiniz http servislerini fpanel aracılığı ile arayüzden kontrol edebilir veya yapılandırabilirsiniz. Yapılandırma sırasında arayüz bu konuda size çeşitli uyarılara vererek yardımcı olmaya çalışacaktır.

Q. SSL Installation

Siteleriniz için güvenlik ve SEO amaçlı kullanacağınız SSL sertifika işlemlerini yine arayüzden kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Domain uyumluluğu yükleme esnasında kontrol edilerek web sunucunuza tanımla işlemi gerçekleştirilecektir.

Q. FTP Servers

İşletim sistemi fark etmeksizin ortak ayarları yapabileceğiniz FTP Servisi ayarlarını yapabilir yine aynı bölümden kullanılan FTP servislerine özel ayarlar ekstra ayarlar olarak karşınıza çıkacaktır. Girilecek ayarlar ön tanımlı olarak kontrolden geçirilerek olası hatalar bertaraf edilmektedir.

Q. Serviceplans

Hizmet verdiğiniz servisler için yetkilendirme yapabileceğiniz veya kaynak ayarlayabileceğiniz servistir. Servislerinizin kaynak ayrımı amacıyla burada ön tanımlı değerler girerek her yeni müşteride bu ayarları tekrar tekrar yapmamanız için kolaylık sağlama amacıyla bu sistemi kullanabilirsiniz.

Q. Blacklist Management

Servislerinizi son kullanıcıya sunduğunuzda çeşitli amaçlarla kullanılmasını istemediğiniz isim-tanımlamaların kısıtlama işlemini buradan yapabilmektesiniz. Sistem kurulumu sırasında varsayılan olarak kullanılamayacak bazı tanımlamalar otomatik olarak sisteme kaydedilmektedir. Bunları kurulum sonrasında rahat bir şekilde değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz.

Q. Mail Servers

En çok kullanılan servislerin başında gelen Mail servislerinin yapılandırmasını ve shared olarak kullanılmasını sağlayan parçalar burada yer almaktadır. Kullanıcıların vermiş olduğunuz yetki ve kaynaklar dahilinde kullanılması sağlanmaktadır.

Q. Network Settings

Sunucu ayarlarının yanı sıra network işlemlerini de bu bölümden yapabilmektesiniz. İşlemler çok hızlı tamamlandığı için servislerinizin işlevselliğinde herhangi bir eksik veya sorun oluşmamaktadır.

Q. DNS Settings

Bir domain oluşturma esnasında kullanılan DNS servisi sistem yöneticisi tarafından domain kullanıcısı için aktifleştirilmişse domain yöneticisi bu bölümden domaini için mevcut ayarları değiştirebilir veya yeni kayıtlar girebilir. Böylece kendi domaini için gereken ayarları sorunsuz ve diğer domainleri etkilemeyecek şekilde yapabilmektedir.

Q. Update fPanel

FPanel güncellemeleri otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. arka planda sessiz ve iş yükünün olmadığı sıralarda devreye girmektedir. İşlem saniyeler için tamamlanmakta ve bilgilendirme sistem yöneticisine ilk login sırasında bildirimi yapılmaktadır. Servis yönetimi bölümünden detayları her zaman inceleyebilir ve izleyebilirsiniz.

Q. API Management

Kendinize ait sistemlere entegrasyonu kolay bir şekilde yapabilmeniz için FPanel size uzak erişim sunabilmektedir. Dilerseniz bu erişimi kullanıcı bazlı da tanımlayabilirsiniz. Bunun için sistem yöneticisinin sistem yönetimi bölümünde gerekli ayarları yapması gerekmektedir.

Q. System Access Settings

Sistem erişimlerini basit bir şekilde yapabileceğiniz ayarların bulunduğu bölümdür. Buradan engellemek veya sadece tek noktadan erişimler için kullanılmasını istediğiniz noktaları belirtmeniz yeterlidir.

Q. Support System

Destek sistemi aracılığıyla FPanel geliştiricilerine ulaşabilir ve çeşitli konularda yardım talep edebilirsiniz. Destek sistemini kullanarak açacağınız taleplerde destek ekibi için özel bir kullanıcı tanımlaması sisteme tanımlanmaktadır. Bu kullanıcı ile destek ekibi işlemlerini yaparak size eş zamanlı bilgiler verecek ve işlemler tamamlandığında bu açılmış olan kullanıcı sistemden otomatik olarak kaldırılmış olacaktır.